10 Nejhorších sériových vrahů

Posted by

1. John Wayne Gacy

gacy_640

John Wayne Gacy, také známý jako “klaun zabiják”, byl manžel a otec, ale také několikanásobný sexuální delikvent. V roce 1968 byl zadržen za sexuální napadení dvou dospívajících chlapců a odsouzen k 10 letům vězení, ale kvůli příkladnému chování byl propuštěn na podmínku po odpykání pouhých 18 měsíců. Poté co byl propuštěn z vězení se Gacy na krátko znovu oženil (manželka se s ním rozvedla, když zjistila že je gay) a stal se populárním a žoviálním členem společnosti. Rád se oblékal jako “Klaun Pogo” a dobrovolně vystupoval na dětských oslavách, průvodech a dalších společenských setkáních. Byl respektovaným obchodníkem a oblíbený mezi sousedy. Během šesti let od doby kdy byl propuštěn z vězení, než byl znovu zatčen pro podezření z únosu, Gacy zavraždil neuvěřitelných 33 mladých mužů. Většinu těl zakopal v přízemí svého domu, na dvoře, a později, když už mu  vhodných míst docházelo, sypal těla do nedaleké řeky. Lákal stopaře, prostituty, mladé muže a chlapce do svého auta, pak je doma mučil, znásilňoval a následně zavraždil. Poté, co byl zatčen a policie našla kosti v suterénu jeho domu, Gacy učinil doznání, byl odsouzen a popraven v roce 1994. (Zdroj)

2. Jeffrey Dahmer

jeffrey-dahmer-115

Jeffrey Dahmer je jedním z nejděsivějších masových vrahů v dějinách USA. Během třinácti let Dahmer zavraždil 17 mužů a chlapců. Jeho vraždy byly navíc spojeny se znásilněním, trháním těl, nekrofilií a kanibalismem. Přestože se některým z Dahmerových obětí podařilo uniknout, nebyl chycen, dokud jedna z obětí při útěku nezastavila náhodou okolím projíždějící policejní hlídku. Uvnitř Dahmerova bytu učinila policie řadu znepokojivých objevů. Dahmer se snažil vytvořit “bezduchého sexuálního otroka” vrtáním do lebky jeho dosud žijící oběti. Když jeho oběť zemřela, Dahmer s těly souložil a v některých případech je jedl. Dahmer byl nakonec postaven před soud, a 28. listopadu 1994 byl ubit k smrti ostatními vězni ve vězení v Columbii, kde byl uvězněn. (Zdroj)

3. Ted Bundy

ted_bundy

Ted Bundy byl fešák a na první pohled byl velmi přátelský a charismatický. Nicméně, za jeho pohlednou tváří byla zvrácená mysl sériového vraha, který mezi roky 1974 až 1978 unesl a zavraždil 30 mladých žen. To byly navíc pouze ženy, jejichž vraždu se podařilo dokázat. Odborníci se shodují, že by mohl být zodpovědný až za čtyřicet zmizení a vražd, ke kterým se nepřiznal. Aby své oběti nalákal, často předstíral tělesné postižení. Jindy se prostě vloupal do domu své oběti a ve spánku je ubil k smrti. Po jejich vraždě těla znásilňoval, mučil a často si ponechával ve svém bytě suvenýry ze svých vražd (především hlavy obětí). Po napínavé policejní honičce byl Bundy nakonec zatčen, postaven před soud  a v roce 1989 byl popraven v elektrickém křesle. (Zdroj)

 4. Gary Ridgway

628x471

Známý jako “Zabiják z Green River”, Gary Ridgway uškrtil nejméně 71 žen ve státě Washington během 80. a 90. let. Jeho prvních pět obětí bylo objeveno v řece Green River, podle které získal svou přezdívku. Byl zatčen poté, co k němu policii přivedla stopa DNA, která ho spojila s případem několika pohřešovaných žen. Ridgway výměnou za to že nebude odsouzen k trestu smrti,  prozradil místa úkrytých těl jeho obětí. Ridgway na ulicích vyzvedával prostitutky a utečence, získával jejich důvěru tím, že jim ukazoval fotografie svého syna, a pak je buď uškrtit holýma rukama nebo pomocí obvazu. Často pak těla znásilňoval nebo je aranžoval do prapodivných poloh. Přestože má Ridgway IQ pouhých 82, podařilo se mu vyhýbat dopadení více než deset let, než on byl nakonec chycen v listopadu 2001. Ridgway je stále naživu a odpykává si doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění ve státě Washington. (Zdroj)

5. Ed Gein

EdGein

Ačkoliv se Ed Gein přiznal pouze k dvěma vraždám a neodpovídá typické definici “sériového vraha,” jeho hrůzné činy byly inspirací pro nesčetné hororové příběhy, včetně Normana Batese z filmu Psycho, Leatherface z Texaského masakru motorovou pilou a Hannibala Lectera z Mlčení jehňátek. Ed Gein žil ve Wisconsinu s matkou a bratrem. Byl podezřelý z vraždy svého bratra, ale policie mu ji nemohla dokázat. Poté, co jeho matka zemřela, Gein začal navštěvovat místní hřbitovy, vykopával z hrobů těla žen středního věku, o kterých si myslel, že se podobaly jeho matce, a z jejich kůží sestavoval “ženský oblek”. Následně zabil i dvě místní ženy, a když přišla policie do jeho domu, aby vše prošetřila našli všude části těl. Policie objevila lidské nosy, ženské pochvy, misky vyrobené z lidských lebek, masky z kůže, lidské hlavy v pytlích, stínítka lamp a židle potažené lidskou kůží,lidské orgány v ledničce, a pásek vyrobený z lidských bradavek. Gein byl zatčen v roce 1957 a strávil zbytek života v psychiatrické léčebně poté, co soud rozhodl, že je duševně nemocný. Zemřel na selhání srdce a rakovinu v roce 1984 ve věku 77 let. (Zdroj)

One Comment

  1. Zuzana Pousková says:

    Jen bych chtěla poukázat na to, že vrazi kteří jsou obsaženi v tomto článku jsou sérioví, ne masoví. Rozdíl spočívá v tom, že masový vrah zabije větší počet lidí na jednom místě v nepřerušeném časovém úseku, zatímco sériový vrah zabíjí oběti na různých místech a s časovými prodlevami. Takže název vašeho článku může způsobit pomatení těchto dvou pojmů. Lepší by bylo použít pojem “vícenásobný vrah”, protože tento pojem obecně zahrnuje jak vrahy sériové, tak masové.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: