10 Nejhorších sériových vrahů

Posted by

6. Henry Lee Lucas

henry-lee-lucas2

Henry Lee Lucas zabil nejméně 350 lidí v průběhu dvaceti let, i když se přiznal, že se podílel až na 600 vraždách. Lucas byl inspirací pro film Henry, Portrét sériového vraha. Tvrdil že vraždil především pro zábavu. Poté co zavraždil svou matku, strávil Lucas 10 let ve vězení, ale byl nakonec propuštěn kvůli přeplněnosti věznice. Poté co se dostal ven, toulal se po jižních státech USA, kde se spřátelil s Ottisem Toole, mužem, který se stal jeho komplicem ve více než 108 případech vražd a dalších trestných činů. V roce 2001 Lucas zemřel ve vězení ve věku 66 let. (Zdroj)

7. Aileen Wuornos

Aileen_Wuornos

Jedna z mála ženských masových vrahů, Aileen Wuornos byla prostitutka, která zavraždila nejméně sedm mužů v letech 1989 až 1990. Herečka Charlize Theron vyhrála cenu pro nejlepší herečku Academy Award za její roli ve filmu Monster. Aileen Wuornos žila život zneužívání a zanedbávání, porodila dítě v patnácti letech (které bylo dáno k adopci), a udržovala incestní vztah se svým bratrem. Byla krátce vdaná a strávil nějaký čas ve vězení pro drobné loupeže a přepadení. Zamilovala se do ženy, a živila obě jako prostitutka. Během let prostituce Aileen Wuornos zastřelila sedm mužů, kteří jak tvrdila, se jí snažili během jejich sexuálního styku ublížit. Aileen Wuornos byla zatčena v roce 1991 a přiznala se ke všm vraždám o tři dny později. Byla popravena smrtící injekcí v roce 2002. (Zdroj)

8. Richard Trenton Chase

RTRentonCH

Richard Trenton Chase, přezdívaný “Upír ze Sacramenta,” se stal známým pro pití krve svých obětí a pojídání částí jejich těl. Zabil šest lidí v severní Kalifornii v průběhu jednoho měsíce v roce 1977. Chase strávil nějaký čas v psychiatrické léčebně poté, co byl zadržen za chytání a pojídání syrových drobných zvířat a výroby koktejlů v mixéru z jejich mrtvol a Coca Coly. Poté co byl léčen antipsychotiky byl propuštěn a následně začal zabíjet lidi. Chase zavraždil šest lidí, včetně dvou dětí, a mrtvá těla pohlavně zneužíval. Pil a koupal se v jejich krvi a jedl jejich orgány. Chase byl nakonec chycen v roce 1979 poté co zavraždil celou rodinu. Jeho obhajoba se snažila dosáhnout mírnějšího trestu z důvodu předchozího šílenství, ale porota ho uznala vinným a byl odsouzen k trestu smrti v plynové komoře. Chase spáchal sebevraždu ve své cele v roce 1980 předávkováním antidepresivy. (Zdroj)

9. Andrej Chikatilo

Chikatilo2

Ukrajinský vrah Andrej Chikatilo byl přezdíván “Řezník z Rostova”, “Rudý rozparovač” nebo také “Rostovský rozparovač.” V letech 1978 až 1990 zabil nejméně 52 žen a dětí a byl odsouzen k smrti v roce 1992 a v roce 1994 popraven. Chikatilo svou dráhu začal tím, že v roce 1979 zabil devítiletou dívku. Postupně došel k poznání, že sexuálního uspokojení dosáhne pouze bodáním a bičováním žen a dětí k smrti. Chikatilo byl během let několikrát zadržen pro podezření z různých trestných činů, ale nikdy nebyl dostatek důkazů, aby byl uvězněn navždy. Nakonec byl po dobře zorganizované policejní pasti v roce 1990 zadržen a následně se přiznal k vraždě 36 lidí. Byl obviněn z vraždy 53 žen a dětí v letech 1978 až 1990 a v roce 1992 byl odsouzen k trestu smrti za 52 prokázaných vražd. V roce 1994 byl popraven zastřelením. (Zdroj)

10. Dennis Rader

serial-killer-psychology-dennis-rader

V letech 1974 až 1991 zavraždil Dennis Rader nejméně deset lidí v oblasti Wichita v Kansasu. Rader byl známý jako “BTK” Killer, což je zkratka pro “Bind – svázat, Torture – mučit, Kill – zabít”. Rader posílal dopisy místní policii a médiím, kde popisoval proces svých vražd, vysmíval se, že ho nejsou schopni dopadnout. Právě tyto dopisy vedly k jeho chycení v roce 2005. Potom co Rader unesl svou oběť, svázal ji a škrtil dokud neomdlela. Pak je nechal probudit a dělal vše znovu dokud oběť neusmrtill, z čehož získával sexuální uspokojení. Rader byl dopaden díky tomu, že se policii podařilo obnovit smazaný soubor z diskety na které jí poslal zprávu. Na disketě byla informace o Raderově církvi jejímž byl aktivním členem. Díky DNA se podařilo Raderovi vraždy dokázat, a později se k vraždám přiznal. Byl odsouzen za 10 vražd v roce 2005 a stále si odpykává doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění. (Zdroj)

One Comment

  1. Zuzana Pousková says:

    Jen bych chtěla poukázat na to, že vrazi kteří jsou obsaženi v tomto článku jsou sérioví, ne masoví. Rozdíl spočívá v tom, že masový vrah zabije větší počet lidí na jednom místě v nepřerušeném časovém úseku, zatímco sériový vrah zabíjí oběti na různých místech a s časovými prodlevami. Takže název vašeho článku může způsobit pomatení těchto dvou pojmů. Lepší by bylo použít pojem “vícenásobný vrah”, protože tento pojem obecně zahrnuje jak vrahy sériové, tak masové.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: