10 nejšílenějších vědců historie

Posted by

1. Vladimir Demichov – stvořitel dvouhlavého psa

demikov2b

V roce 1954 sovětský chirurg Vladimir Demichov  (18. července 1916 – 22. listopadu 1998), představil světu své šílené dílo: dvouhlavého psa. “Narouboval” hlavu štěněte na krk dospělého německého ovčáka. Hlava štěněte stále sála mléko, ačkoliv ho tělo nepotřebovalo a mléko stékalo na krk z jejího odpojeného jícnu. Ačkoliv zvíře brzy pošlo kvůli odmítnutí tkáně, nezastavilo to Demichova od stvoření dalších 19-ti dvouhlavých psů v průběhu následujících patnácti let.

two-headed-dog

(Zdroj|Zdroj)

2. Stubbins Ffirth

Stubbins

Během 19. století vytvořil doktor Stubbins Ffirth, lékař z Filadelfie hypotézu, že žlutá zimnice není infekční onemocnění, a hodlal to dokázat sám na sobě. Nejprve si nalil infikované zvratky do otevřených ran a pak zvratky vypil. Neonemocněl, ne však proto že by žlutá zimnice nebyla infekčním onemocněním, ale jak bylo až později zjištěno, infekce musí být aplikována přímo do krevního řečiště, typicky prostřednictvím kousnutí komára. (Zdroj|Zdroj)

3. Josef Mengele – Anděl Smrti

Mengele

Josef Mengele byl jedním z lékařů SS, kteří dohlíželi na selekci přijíždějících transportů vězňů a který určoval kdo má být zabit a kdo má být totálně nasazen. A také rozhodoval, kdo bude určen k provádění pokusů na lidech. Mengele si tak vysloužil přezdívku “anděl smrti”.

Při svém působení v Osvětimi dostal příkaz, aby se zabýval možností, jak uměle zvýšit pravděpodobnost, že žena porodí dvojčata. Hitler a jeho okolí si totiž uvědomovalo, že Německo bude k ovládnutí světa potřebovat více vojáků. S dvojčaty prováděl různé experimenty, např. k sobě byly přišity dvě děti a vytvářena jakási siamská dvojčata. Když experiment skončil, byla dvojčata obvykle zavražděna a jejich těla podrobena pitvě. Mezi jeho další údajné experimenty patří ponořování lidí do kotlů s vařící vodou, aby viděl jak velkou teplotu může lidské tělo vydržet před smrtí. Údajně také zkoušel, jak dlouho přežije novorozeně hned po porodu bez potravy. Vězni, kteří experimenty přežili, byli krátce potom zavražděni kvůli pitvě. Někteří byli pitváni zaživa.

Osvětimský vězeň Alex Dekel řekl: “Nikdy jsem nepřijmul fakt, že sám Mengele věřil, že dělal skutečný výzkum. Ne z nedbalého způsobu, kterým ho prováděl. Jenom zakoušel moc. Mengele provozoval zabíjecí podnik. Větší operace byly prováděny bez umrtvení. Jednou jsem byl svědkem operace žaludku, Mengele odstraňoval kusy z žaludku, ale bez žádného umrtvení. Jindy to bylo srdce, které bylo odstraněno, opět bez umrtvení. Bylo to strašné. Mengele byl doktor, který se zbláznil kvůli moci, kterou dostal. Nikdo se ho nikdy nezeptal. Proč tenhle zemřel? Proč tenhle zahynul? Nemocné nepočítal. Tvrdil, že dělá to co dělá ve jménu vědy, ale byla to šílenost na jeho straně.”

Přes mezinárodní snahu chytit jej, nebyl nikdy objeven a žil 35 let skryt pod falešnými jmény. Od konce 60. let žil nedaleko Sao Paula v Brazílii až do své smrti roku 1979, kdy dostal infarkt či ho zasáhla křeč při plavání nedaleko brazilského Embu, ve státu Sao Paolo a utopil se. (Zdroj|Zdroj)

4. Johann Conrad Dippel – Skutečný Frankenstein

Dippel

Johann Conrad Dippel se opravdu narodil na zámku Frankenstein v roce 1673, nedaleko Darmstadtu v Německu a stal se předlohou pro román Frankenstein Mary Shelleyové.

Po studiu teologie, filozofie a alchymie vytvořil zvířecí olej vyrobený z kostí, krve a různých jiných složek živočišného původu, známý jako Dippelův olej, a který měl být jakýmsi elixírem života. Říká se, že jeho anatomické studie se zabývaly vařením různých částí lidských těl ve velkých varnách, aby stvořil jakéhosi superčlověka.Také se zabýval stěhováním duše z jedné mrtvoly do druhé. (Zdroj|Zdroj)

5. Giovanni Aldini

giovanni-aldini

Giovanni Aldini byl synovcem Luigiho Galvaniho, který se proslavil především svými pokusy s živočišnou elektřinou a experimenty s reakcemi žabích stehýnek na elektrické podněty. Tyto experimenty svého strýce Aldini posunul ještě dál.

Aldini prováděl své pokusy na mrtvolách. Před publikem provedl experiment na oběšeném vrahovi Georgi Forsterovi. Do jeho konečníku zavedl kabely a po zapnutí elektřiny začala mrtvola boxovat ve vzduchu a cukat a kopat nohama. Kabely zavedené v obličeji tváří chvěly a mrtvola začala dokonce mrkat. To vyvolalo mezi přítomnými zděšení. Několik lidí si myslelo, že popravený znovu obživl a řešilo se, že bude muset být znovu popraven. Jednu ženu podívaná tak vyděsila, že krátce po opuštění sálu údajně zemřela.

Aldini2

(Zdroj|Zdroj|Zdroj)

Napsat komentář