11 nejbrutálnějších dozorkyní v nacistických koncentračních táborech

Posted by

1. Wanda Klaff

Klaff

Před válkou pracovala v továrně na marmelády a později po svatbě v roce 1942 byla ženou v domácnosti. V roce 1944 se přihlásila jako dozorkyně do koncentračního tábora Stutthoff, kde sloužila až do konce války v roce 1945. Po skončení války byla zatčena polskou policií a poslána do vězení. Byla souzena za brutální týrání ženských vězňů a odsouzena k trestu smrti za zločiny proti lidskosti. Během svého soudu prohlásila: “Jsem velmi inteligentní a velmi oddaná své práci v táborech. Každý den jsem zbila alespoň dva vězně.” Díky tomuto prohlášení před soudem, můžeme s jistotou tvrdit, že nebyla tak inteligentní, jak věřila. Byla veřejně oběšena 4. července 1946. (Zdroj|Zdroj)

2. Dorothea Binz

Binz

Roku 1939 začala kariéru jako dozorkyně v koncentračním táboře a rychle stoupala nahoru, až se stala zástupcem náčelníka oddělení v Ravensbrücku a později v Buchenwaldu. Mezi vězněnými byla označovaná jako “neúnavná”. Pod jejím velením byly vězněné ženy bity, stříleny a bičovány. Byl popsán jeden případ její brutality, kdy údajně sekerou ubila vězeňkyni k smrti během nucených prací, protože se jí zdálo že pracuje pomalu. Údajně měla milence, důstojníka SS a často se prý spolu procházeli kolem tábora, smáli se a bavili se pohledem na bičované ženy.

Na konci války uprchla, ale byla dopadena, souzena a 2. května 1947 za své zločiny popravena oběšením. (Zdroj|Zdroj)

3. Greta Bosel

Bosel

Greta Bosel, zdravotní sestra z povolání, která začala v roce 1939 pracovat v koncentračním táboře Ravenbruck jako “dozorce selekce pracovních vstupů”. V podstatě to znamenalo, že byla mezi těmi kteří rozhodovali, kteří vězni mají být okamžitě zplynováni a kteří posláni do pracovních táborů. Říkávala: “Nemohou-li pracovat, nechte je shnít.” Když se Rudá armáda blížila, SS se v Ravenbrucku rozhodla všechny vězně zlikvidovat. Strážím se však nepodařilo čin dokončit a z tábora uprchly. Na útěku byla dopadena a odsouzena. Dne 3. května 1945 byla popraven pro týrání, vraždy a svůj podíl na selekci vězňů. (Zdroj|Zdroj)

4. Alice  Orlowski

SS-Alice-Orlowski

Pracovala jako dozorkyně v koncentračním táboře v Majdanku a byla považována za jednu z nejvíce brutálních dozorkyň. Přišla s unikátním způsobem mučení, bičováním vězňů přes oči, čímž se stali práce neschopní a byli odesíláni k likvidaci. Aby bylo možné zlikvidovat co možná nejvíce lidí, navrhovala házet malé děti nad hlavy žen v napěchovaných nákladních vozech určených k zplynování.

Těsně před koncem války se její chování najednou změnilo. Svědci z pochodu smrti z Osvětimi-Berkenau do Lolau vypovídali, že často vězně utěšovala, zajišťovala pro ně vodu a dokonce i spala vedle nich na zemi. O jejím chování se stále vedou diskuze. Po skončení války byla souzena, shledána vinou a odsouzena k doživotnímu vězení. Byla však propuštěna v roce 1957. Nicméně v roce 1976 byl její případ znovu otevřen a vyvolán soud během kterého zemřela. (Zdroj|Zdroj)

5. Ilse Koch (“Buchenwaldská děvka”)

Ilse_Koch

Ilse Koch nebyla dozorkyní v pravém slova smyslu. Její manžel Karl Koch byl velitelem tábora v Buchenwaldu a později Majdanku. Byla o ní známo, že kontrolovala vězně po jejich příjezdu zda na sobě nemají nějaká zajímavá tetování. Pokud viděla nějaké co ji zaujalo, nechala vězně popravit, stáhnout z kůže a z jejich kůže nechala vyrábět stínítka na lampy a potahovat knihy. Ráda pozorovala mučení a znásilňování a často povzbuzovala stráže k páchání těchto činů v její přítomnosti.

Bohužel pro ni, v roce 1943 byla ona i její manžel zatčena za zpronevěru a zabíjení vězňů k zakrytí stop. Její manžel Karl Koch byl popraven a Ilse byla osvobozena. Později byla spojenci zadržena, souzena za válečné zločiny a odsouzena k doživotnímu vězení. Ve svých šedesáti letech spáchala ve vězení sebevraždu. (Zdroj|Zdroj)

6. Juana Bormann (“Lasička” nebo “Žena se psy”)

Juana_Bormann

V roce 1939 vstoupila do SS “vydělat více peněz.” Byla povahou tyran a sadista. O její krutosti se vyprávělo v Ravensbrucku, Osvětimi a Bergen-Belsenu. Měla psa, německého ovčáka s kterým chodila po boku a který byl připraven roztrhat vězně, pokud mu dala pokyn. Často psa používala k mučení vězňů. Naposledy se objevila v Bergen-Belsenu v března 1945. Následující měsíc britská armáda osvobodila Bergen-Belsen, kde našli přes 10 000 mrtvých těl a 60 000 vězňů. Juana Bormann byla odsouzena za vraždy a popravena dne 13. prosince 1945. (Zdroj|Zdroj)

3 komentáře

  1. Anonym says:

    Kurvy

  2. Jeninka says:

    Trest smrti a poprava málo!!! takový nacistický škaredý bestie měli sami poslat do plynu a rozdrtit je na vejpůl,co dokázali udělat lidem a dětem…

  3. Marketa says:

    Souhlas byly to ku..vy a sadisticke svině. Udělala bych jim to samé co oni dělaly vězňům. Oko za oko zub za zub. A pěkně pomalu… ať si tovty kur..y užijí a poznají zač je toho loket.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: