11 nejbrutálnějších dozorkyní v nacistických koncentračních táborech

Posted by

7. Hildegard Lächert (“Krvavá Brigitte” nebo “Bestie”)

SS_Hildegard_Lachert

Od 1942 kdy ve svých 22 letech nastoupila službu v Majdanku se rychle proslavila svou brutalitou a sadismem.  Po válce byla odsouzena na patnáct let za její zločiny v táboře v Osvětimi, ale v roce 1956 byla po devíti letech propuštěna. V roce 1975 se německá vláda rozhodla znovu soudit 16 bývalých dozorců SS z koncentračního tábora Majdanek. Svědectví dokládající Lächertové sadistické chování byla dlouhá a detailní. Jedna z přeživších dosvědčila že “vězně bila dokud neviděla krev”. Soudem byla nakonec odsouzena k dvanácti letům vězení. Zemřela v roce 1995 v Berlíně ve věku 75 let. (Zdroj|Zdroj)

8. Maria Mandel (“Bestie”)

Maria_Mandel

Zastávala různé pozice v mnoha táborech, než byla jmenována velitelkou nechvalně známého koncentračního tábora Osvětim – Birkenau. Mezi roky 1942 a 1945 byla přímo odpovědná za smrt půl milionu vězněných žen a dětí. Byla sadistická v každém ohledu. Bylo o ní známo, že během svého působení v Osvětimi si vybírala Židy, aby ji sloužili jako její “mazlíčci”. Když ji přestali bavit, poslala je do plynových komor. Údajně se dobře bavila při selekci dětí před plynovými komorami Také nechala zřídit “Dámský orchestr Osvětim”, který musel vystupovat během selekcí, poprav a transportů. Za své zločiny byla popravena 24. ledna 1948. (Zdroj|Zdroj)

9. Ruth Neudeck

Ruth-Closius-Neudeck

Svou kariéru začala až v roce 1944, ale rychle stoupala vzhůru, až byla nakonec jmenována do hodnosti vedoucího tábora v jednom z dílčích táborů v Ravensbrücku. Jako příklad její brutality je svědectví jedné z jejích bývalých vězeňkyň, že byla svědkem jak podřízla hrdlo vězni ostrou hranou lopaty. Říkalo se o ní že patří k těm nejhorším.  Po válce, utekla, ale byla zajata, souzena a shledána vinou ze selekce a zavraždění 5000 žen a dětí. Byla odsouzena k smrti a popravena oběšením. (Zdroj|Zdroj)

10. Elisabeth Volkenrath

Elisabeth_Volkenrath

Od roku 1941 pracovala v koncentračním táboře Ravensbrück a v říjnu 1942 odešla do Osvětimi-Birkenau jako dozorkyně spolu se svou sestrou Gertrudou Weininger-Mühland. Brzy byla povýšena z řadové dozorkyně na Rapportführerin a v listopadu 1944  byla dále povýšena na vrchní dozorkyni a vykonávala dohled nad popravami. V dubnu 1945 byla zatčena britskou armádou a stanula před soudem s Irmou Grese v tzv. Belsenském procesu. Byla odsouzena k trestu smrti a popravena. (Zdroj|Zdroj)

11. Herta Bothe (“Sadistka ze Stutthoffu”)

Bothe_herta

Je známá pro svůj vzdorovitý postoj, když v interview šedesát let po válce řekla “Udělal jsem chybu? Ne. Chybou bylo, že to byl koncentrační tábor, ale musela jsem tam jít, jinak bych se do něj dostala sama. To byla moje chyba.”

Pracovala v táboře Stutthoff poblíž Gdaňsku. Pro její brutální bití vězeňkyň se jí přezdívalo “Sadistka ze Stutthoffu”. Po osvobození tábora Britskou armádou ji bylo nařízeno, aby ukládala těla zavražděných vězňů do masových hrobů. V témže rozhovoru s hněvem vzpomněla, že byla “vyděšená že se nakazí tyfem, protože jim britské stráže nepovolili nosit rukavice nebo masky.” Popisovala, jak ji při přenášení mrtvých v rukách zůstávaly paže a nohy částečně rozložených těl, a jak ji jejich zvedání způsobovalo bolest v zádech. Po válce byla odsouzena na 10 let, ale v roce 1956 byla propuštěna. Herta Bothe stále žije. (Zdroj|Zdroj)

 

4 komentáře

 1. Anonym says:

  Kurvy

 2. Jeninka says:

  Trest smrti a poprava málo!!! takový nacistický škaredý bestie měli sami poslat do plynu a rozdrtit je na vejpůl,co dokázali udělat lidem a dětem…

 3. Marketa says:

  Souhlas byly to ku..vy a sadisticke svině. Udělala bych jim to samé co oni dělaly vězňům. Oko za oko zub za zub. A pěkně pomalu… ať si tovty kur..y užijí a poznají zač je toho loket.

 4. Anonym says:

  Herta Bothe zemřela 16. března 2000 …

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: