11 nejnebezpečnějších zvířat světa

Posted by

1. Moskyti

Mosquito_2007-2

Moskyti nejsou sami o sobě příliš nebezpeční, ale jsou přenašeči mnoha patogenních virů a parazitů, jako je žlutá horečka, horečka dengue, malárie, Chikungunya, tularemie a další. Odhaduje se že moskyti ročně způsobí více než 700 milionů různých typů onemocnění lidí s nejméně dvěma miliony výsledných úmrtí. Tím se stává pro člověka nejnebezpečnějším zvířetem. (Zdroj)

2. Hadi

Echis_carinatus_sal

Více než 450 druhů hadů je jedovatých a 250 z nich je schopných zabít člověka. Zmije paví (Echis carinatus) způsobuje většinu úmrtí uštknutím na světě. (Zdroj)

3. Štíři

Androctonus_australis

Všechny známé druhy štírů jsou jedovaté, ale pouze 25 druhů má jed smrtelný pro člověka. Nejnebezpečnějším druhem je štír tlustorepý (A. australis). Další nebezpečné druhy jsou: Androctonus bicolorAndroctonus crassicauda a Androctonus mauritanicus. Ostatní druhy jsou nebezpečné pouze pro malé děti a osoby citlivější na živočišné jedy. Většinou mají až 60 mláďat. (Zdroj) (Zdroj)

4. Hroši

Hippo

Hroši jsou velmi agresivní vůči lidem, které běžně napadají ať už na lodích či na zemi bez zjevné provokace. Jsou považováni za jedno z nejnebezpečnějších velkých zvířat v Africe. (Zdroj)

5. Stonefish

Stonefish_in_Red_Sea

Stonefish získala svůj název podle toho, že je mezi útesy stěží rozeznatelná od kamene. Leží maskovaná mezi útesy a bez hnutí čeká až kořist proplave před její tlamou. Pak s rychlostí blesku polapí svou kořist… to vše za méně než 0,015 sekundy. Je známá jako nejjedovatější ryba na světě. Pokud šlápnete na její hřbet, v lepším případě přijdete jen o nohu a v horším o svůj život. (Zdroj)

6. Krokodýli, Aligátoři

SaltwaterCrocodile

Větší druhy krokodýlů jsou pro člověka velmi nebezpečné a to především díky své schopnosti zaútočit dříve, než člověk si jich člověk povšimne a stihne zareagovat. Krokodýl mořský (Crocodylus porosus) a Krokodýl nilský (Crocodylus niloticus) jsou pro člověka nejnebezpečnější, ročně usmrtí stovky lidí v některých částech jihovýchodní Asie a Afriky. (Zdroj)

Napsat komentář