8 Nejznámějších duchů na fotografii a videu

Posted by

1.  Dáma z Raynham Hall

brown-lady

Vyfoceno v roce 1936 panem Provandem. Provand navštívil Raynham Hall v Norfolku v Anglii aby pořídil snímky pro časopis Country Life. Snímek byl pořízen ve chvíli kdy fotogtrafoval paní domu Lady Dorothy Townsend scházející po schodišti. Je to pravděpodobně nejslavnější pořízená fotografie ducha. (Zdroj)

2. Duch z Eastern State

Eastern_State_Penitentiary_-_Cell_blocks_6

 

Když byl natáčen seriál Lovci duchů (Ghost Hunters) ve vězení v Eastern State ve Filadelfii, natočil štáb cosi bežícího proti kameře. (Zdroj) (Zdroj)

 3. Dědův duch

granny_lg

V roce 1997 vyfotila Denise Russell svou babičku během pikniku. Později si všimli postavy za její hlavou a poznali v ní dědu který zemřel v roce 1984. (Zdroj)

4. Duch dítěte z Queenslandu

best_baby

V roce 1946 vyfotila paní Andrewsová hrob své zemřelé sedmnáctileté dcery. Poté co byl film vyvolán, zjistila že je na něm vyfoceno malé dítě. Při vyšetřování bylo zjištěno, že ten den nebyly na hřbitově žádné malé děti a ani paní Andrewsová dítě nepoznala a ani nebylo podobné její dceři v dětském věku. Po letech zjistil Tony Healy, vyšetřovatel paranormálních jevů, že v blízkosti hrobu byly v minulosti pohřbeny dvě malé děti. (Zdroj)

5. Duch na zadním sedadle

back-seat-ghost

V roce 1959 navštívila Mabel Chinneryová hrob své matky a vyfotila svého manžela který na ní čekal sám v autě. Když film nechala vyvolat zjistila, že tak úplně sám v autě nečekal. V postavě v brýlích na zadním sedadle poznala svou matku. (Zdroj)

6. Duch chlapce z Hertfordshire

tewin-bury-farm-ghost

Fotograf Neil Sandbach pořizoval snímky v okolí farmy v Hertfordshire v Anglii. Při prohlížení snímků zjistil že je na snímku malý chlapec, ale nevzpomínal si že by někoho během focení viděl. Aniž by jim snímek ukázal, zeptal se majitelů farmy, zda se zde nesetkali s nějakými nevysvětlitelnými událostmi. Řekli mu že občas v noci zahlédnou malého chlapce v bílém… (Zdroj)

7. Duch z vrakoviště

oklahoma

Během jedné noci se v Oklahomě styl tři tragické dopravní nehody při kterých zemřelo několik lidí. Vraky aut byly odtaženy na místní vrakoviště a jejich zaměstnanci viděli na bezpečnostních kamerách bílou postavu pohybující se okolo vraků.

(Zdroj)

8. Duch ze schodiště

ghost_on_stairs_lg

V roce 1966 reverend Ralph Hardy pořizoval fotografii točitého schodiště, známého jako “Tulipánové schodiště” v Národním námořním muzeu v Greenwichi v Anglii a podařilo se mu pořídit tento snímek. Experti ověřovali negativ snímku a potvrdili že snímek nebyl nijak upravován. Fotografie dokazovala časté nadpřirozené jevy jako bouchání dveří, zvuky kroků a dětského smíchu, které se v okolí schodiště ozývaly. Historikové tvrdí že před 300 lety byla z vrchu patnáctimetrového schodiště shozena žena, která po pádu zemřela a to by mohlo vysvětlovat nadpřirozené jevy v okolí schodiště. (Zdroj)

Napsat komentář