Nejlepší tanky současnosti

Posted by

1. Leopard 2A7

Leopard2a7

Jedná se o poslední verzi osvědčeného a úspěšného tanku Leopard 2. Oproti předchozí verzi má vylepšené pancéřování a zdokonalenou elektroniku. Leopard 2A7 má vynikající ochranu pro boj v městském prostředí, proti zbraním jako jsou RPG a improvizovaná výbušná zařízení. Tento tank má lepší přesnost a delší dostřel v porovnání s jinými tanky díky svému výkonnému kanonu a pokročilému systému řízení palby. Je poháněn motorem s výkonem 1 500 koní. I přes nárůst hmotnosti vozidla se zvýšila mobilita díky vylepšenému podvozku. (Zdroj)

2. K2 Black Panther

K2_black_panther

V současné době je Black Panther jedním z nejvyspělejších tanků na světě, předčí cokoliv čím disponuje Severní Korea a Čína a také je to v současnosti nejdražší hlavní bitevní tank. Tento tank používá tajný typ kompozitního pancíře a také reaktivní moduly pancíře . K2 je také vybaven aktivními prvky obrany a obranných systémů. Tento nový jihokorejský tank je vyzbrojen nejnovějším německým 120 mm kanonem jaký použitý na německých Leopardech 2A6 a 2A7. Tento tank má velmi moderní systém řízení palby a je schopen automaticky identifikovat, sledovat a pálit zcela automaticky na cíle, včetně nízko letících vrtulníků, bez nutnosti jakéhokoli zásahu lidského operátora. (Zdroj)

3. M1A2 Abrams

M1A1-Abrams-USMC-01

M1A2 disponuje výjimečnými technologiemi, obranými systémy a je to jeden z nejobávanějších tanků současnosti. Je vybaven ochranou proti všem známým protitankovým zbraním. Má pokročilé pancéřování posílené vrstvami ochuzeného uranu. Jeho kanon nedosahuje takové přesnosti a účinnosti jako u Leopardu 2A7, stále však patří ke světové špičce. Jeho motor s plynovou turbínou poskytuje dobrý výkon, ale vyžaduje náročnou údržbu, logistickou podporu a má velkou spotřebu paliva. (Zdroj)

4. Challenger 2

Challenger_2

Challenger 2 má nejnovější typ kompozitového “Chobham” pancíře vyvíjeného od 60. let a je jedním z nejlépe obrněných tanků současnosti a má výjimečnou odolnost proti přímým zásahům. Tento britský tank je vyzbrojen velmi přesným 120 mm kanonem. Jako jediný ze současných moderních tanků má závitový vývrt na rozdíl od běžně používaného hladkého vývrtu. Jeho maximální dostřel je více než 5 km. V současné době je Challenger 2 držitelem rekordu ve zničení tanku na nejdelší vzdálenost. Challenger 2 je také známý pro svou spolehlivost. (Zdroj)

5. Merkava Mk.4

MerkavaMk4

Merkava Mk.4 je také jedním z nejlépe pancéřovaných tanků na světě. Má neobvyklý design s vpředu uloženým motorem, který slouží jako dodatečná ochrana při přímém zásahu. Všechny tanky řady Merkava mají zadní nákladový prostor, který může být použit pro přepravu vojáků nebo nákladu. Může pojmout až 10 vojáků, pokud je vyložena munice. Merkava Mk.4 je vyzbrojena 120 mm kanonem a je vybavena novým systémem řízení palby, který zahrnuje některé velmi pokročilé funkce. Jedním z nich je vysoká účinnost proti nízko letícím vrtulníků s použitím konvenční munice. Mobilita Merkavy Mk.4 je spíše průměrná kvůli nadměrné hmotnosti, i když je vybavena výkonným motorem. (Zdroj)

Napsat komentář