10 slavných pozorování UFO

Posted by

6. První “Létající talíř” (1947)

ArnoldUFO

Dne 24. června 1947, spatřil pilot a podnikatel Kenneth Arnold během letu poblíž Mt. Rainier ve státě Washington, devět podivných objektů letících ve formaci. Arnold objekty popsal jako ploché a ve tvaru talířků, “s jakýmsi konvexním trojúhelníkem v zadní části,” a řekl, že se pohybovaly chaoticky, jako plácající se ryba v potoce.

Letectvo spojených států zamítlo tři minuty dlouhé pozorování s tím že šlo o optický klam a ačkoliv se Arnold snažil zůstat mimo pozornost veřejnosti, v roce 1977 vystoupil na mezinárodní konferenci o UFO v Chicagu, kde přidal další podrobnosti o svém pozorování. Objekty prý byly lesklé a pulzující, a byly velmi rychlé. Řekl také, že se “Zdálo , že jsou uprostřed živé a mají schopnost měnit svou hustotu.” Podle Associated Press ještě dodal: “Vím, že to zní divně”. (Zdroj)

7. Mimozemští turisté navštívili Kapitol (1952)

washingtonpost

Dne 19. července 1952 v 23:40 h, si řídící letového provozu na Washingtonském mezinárodním letišti všiml sedmi neidentifikovaných objektů na obrazovce radaru pohybujících se asi 24 km na jihozápad od hlavního města. Podle deníku Washington Post řekl žertem svému nadřízenému: “Tady máte letku létajících talířů”. Ale klidná nálada se změnila v poplach, když další operátor hlásil, že má nejen neznámé objekty na své obrazovce, ale oknem řídící věže vidí i “jasné oranžové světlo”. Za krátkou chvíli se objekty na obrazovce začaly pohybovat směrem k Bílému domu a budově Kapitolu.

Krátce na to hlásil jeden pilot z blízké letecké základy Andrews, že vidí podivnou oranžovou ohnivou kouli, podobnou té, co popsal jeden operátorů radaru, a následovanou další letící koulí. V 00:30 jeden z objektů narušil dráhu Washingtonského letiště kde ji spatřil další operátor. Popsal ji jako oranžový disk a vypověděl, že se vznášela asi 3 000 stop (914 m) nad letištěm, než zmizela.

Když se objevily stíhačky ze základny v Delaware připravené čelit narušitelům, objekty záhadně zmizely, jen aby se znovu objevily ve chvíli, co se stíhačky pro nízký stav paliva začaly vracet zpět na základnu. Nakonec objekty oblast opustily těsně před východem slunce. Radio inženýr z předměstí je popsal jako pět velkých disků, které létaly ve volné formaci. Po tom co se 26. července událost opakovala, pověřil prezident Harry Truman kapitána Edwarda J. Ruppelta dohledem nad projektem Modrá Kniha, tajným vyšetřováním zpráv o UFO a požádal ho, aby zjistil co se děje. Ruppelt řekl prezidentovi, že objekty na obrazovce radaru byly zřejmě falešným poplachem, způsobeným teplotní inverzí v atmosféře. Toto vysvětlení, samozřejmě, neuspokojilo očité svědky této události. (Zdroj)

8. Ronald Reagan (1974)

ronald-regan

Když bývalý prezident USA Jimmy Carter před novináři prozradil že viděl UFO, stal se předmětem výsměchu. Ale to nezaregistrovali oznámení, že muž který Cartera nahradí v Bílém domě, bývalý guvernér Kalifornie Ronald Reagan, také kdysi viděl záhadný objekt na obloze.

V roce 1974 Reagan letěl v malém letadle přes Bakersfield, když on a jeho pilot spatřili zářící bílé světlo, vzdálené několik set metrů. Objekt následně změnil tvar v podlouhlý objekt, nabral rychlost a zmizel. Reagan se během své politické kariéry o incidentu příliš nezmiňoval, ale jsou náznaky, že jeho blízké setkání ovlivnilo jeho myšlení. Ve svém projevu na Valném shromáždění OSN v září 1987 si stěžoval na nedostatek společné vůle spojit země a přimět je ke spolupráci. Řekl: “Občas mě napadá, jak rychle by se naše rozdíly setřely, pokud by jsme stanuli tváří v tvář mimozemské hrozbě”. (Zdroj)

9. Světla nad Phoenixem (1997)

Phoenix

V noci na 13. března 1997, se muž jménem Tim Ley a jeho rodina se podíval z okna svého domu a směrem k severu na obloze uviděl řadu podivných světel, které jak se zdálo se pohybují jejich směrem. Společně s mnoha dalšími obyvateli Phoenixu viděli jak řada světel letí přímo nad nimi a zjistili, že se dívají na něco co vypadá jako obrovský objekt tvaru V velikosti několika městských bloků.

Po vyšetřování přišli zástupci US Air Force s vysvětlením: Světla vlastně byly světlice vystřelené letadly při tréninkových cvičeních na nedaleké základně. Ale toto vysvětlení mnoho lidí kteří viděli “letící V” neuspokojilo, včetně tehdejšího guvernéra Arizony Fife Symingtona, který sám záhadný objekt viděl. “Jsem pilot a znám téměř vše co létá,” prohlásil na tiskové konferenci v roce 2007. “Bylo to větší než cokoliv, co jsem kdy viděl.” (Zdroj)

10. UFO v Severní Karolíně (2008)

moon

Večer 20 února 2008, asi v 22:40, pozoroval bývalý americký vojenský pilot u svého domu v Fayetteville zatmění Měsíce na své verandě. Ve zprávě podané u UFO Reporting Center poznamenal, že si najednou všiml jasného, kulatého objektu, který “zjevně nebyl přírodního původu” letící v přímém směru z levé strany Měsíce, jakoby po přímce směrem k Zemi. Objekt pak udělal 90-ti stupňovou zatáčku vlevo přímo před zcela zastíněný měsíc, až najednou zmizel na pravé straně Měsíce. Celá událost trvala méně než pět sekund. Svědek ujišťoval, že “není UFO blb” a má dobrý zrak a dále uvedl: “Objekt zatáčel a ve vztahu k postavení měsíce, letěl fantastickou rychlostí.” (Zdroj)

 

12

2 komentáře

  1. Pingback: Kteří prominenti se osobně setkali s UFO? | Zahady.info

  2. Pingback: canada drugs online

Napsat komentář