Co byste měli vědět o Iluminátech

Posted by

Říká se že Ilumináti jsou jsou mezi nejmocnějšími politiky, bankéři a podnikateli na celém světě. Své stopy prý zanechali prakticky ve všech významných událostech, které se staly ve světových dějinách za posledních 200 let počínaje Francouzskou revolucí až po tragédii v Sandy Hook. Ale co vlastně víme o Iluminátech?

Adam Weishaupt a osvícení

Adam_Weishaupt-Illuminati

Ilumináti jsou často vnímáni jako cosi z říše konspiračních teorií, ale málokdo ví, že řád Iluminátů je skutečnou historickou organizací. Řád Iluminátů založil Adam Weishaupt 1. května 1776 v Ingolstadtu v Horním Bavorsku. Ilumináti se společně snažili obhajovat ideály osvícení a bojovat proti pověrám. Byli opozicí vůči bavorské monarchii a jak se domnívali, nepřípustnému vlivu katolické církve ve filozofii a přírodních vědách. (Zdroj)

Svobodní zednáři

Freimaurer_Initiation

Své rituály a sliby tajemství převzali Ilumináti od Svobodných zednářů, vždyť mnoho jejich členů bylo současně také vysoce postavenými zednáři. V době svého vrcholu měli Ilumináti okolo 2000 členů ve všech královstvích budoucího Německa. Proklamovaným cílem hnutí bylo “dosáhnout co nejvyššího stupně morálky a ctnosti, a položit základy pro reformaci světa sdružením dobrých mužů proti pokroku morálního zla.” Weishaupt a jeho přátelé také obhajovali zrušení předsudků ve vzdělávání žen, které jak se domnívali, by měly být považovány za intelektuálně rovné s muži. (Zdroj)

Karel Teodor

Kurfürst_Karl_Theodor_(Bayern)

V roce 1777 zakázal Karel Teodor, nový vládce Bavorska, všechny tajné společnosti včetně Iluminátů. Iluminátům se dařilo dalších osm let obcházet zákon, až se nakonec celá organizace zhroutila pod tlakem vládních vyhlášek. Weishaupt byl vykázán z Bavorska a členové skupiny šli každý svou cestou. (Zdroj)

Počátky konspirace

proofs-of-a-conspiracy

Dvě knihy napsané koncem osmnáctého století jako první přinesly myšlenku, že Ilumináti byli součástí velkého spiknutí proti náboženským a státním institucím v Evropě. Byly to Paměti popisující historii jakobinismu od Augustina Barruela a Důkazy o spiknutí od Johna Robisona. Tito dva autoři zobrazili Ilumináty jako zlověstné síly s cílem zničit katolickou církev a přirozený řád společnosti. Jádrem těchto knih bylo tvrzení, že řádu Iluminátů se podařilo nejen přežít, ale byli nyní dokonce mnohem silnější než kdokoliv tušil. A také, že Ilumináti spustili francouzskou revoluci, aby svrhli francouzskou monarchii a zavedli osvícenské ideály utlačovaného lidu. (Zdroj)

Revoluce v roce 1848

800px-Barrikadenkampf_Alexanderplatz_1848

Barruelovy a Robisonovy knihy se staly velmi populárními mezi vyššími společenskými vrstvami a katolickými věřícími jak v Evropě tak v USA, inspirovaly mnoho různých napodobitelů těchto bestsellerů a začaly vznikat konspirační teorie. Strach ze snah Iluminátů o svrhnutí evropských monarchií byl v 19. století velmi rozšířený. V roce 1848, kdy Evropou otřásaly sociální nepokoje, byly dělnické bouře po celé Evropě brutálně potírány, částečně kvůli obavám z Iluminátů a souvisejících konspiračních teorií. (Zdroj)

Společnost Johna Birche

john-birch-society

Ve 20. století se Iluminátské konspirační teorie dále šířily a často se prolínaly s antikomunistickou a antisemitskou rétorikou. Tyto teorie vedly k údajnému tzv. “židobolševickému spiknutí” s cílem svrhnout západní svět a jeho společenské zřízení. Po druhé světové válce pravicoví populisté jako např. Společnost Johna Birche, stejně jako evangelické křesťanské skupiny, pokračovaly v přikládání do ohně konspiračních teorií, že všemocní Ilumináti kontrolují každý aspekt světové politiky, bankovnictví i zábavy. (Zdroj)

Barack Obama, papež František, NASA…

NASA-Luna-Illuminati

Podporovatelé těchto teorií věří, že současná skupina Iluminátů řídí vládu USA, britskou monarchii, Organizaci spojených národů, NASA, všechny významné mezinárodní bankovní instituce, finanční sektor, hudbu i film. Teorie spiknutí zahrnující Ilumináty má mnoho různých až divokých podob, od nucené konverze k homosexualitě až k teorii, že papež je vysoce postavený satanista. Mezi Ilumináty je zařazováno mnoho politiků, včetně Baracka Obamy, Davida Camerona, královny Alžběty II., George W. Bushe, Billa Gatese, Angely Merkelové, umělců jako je DMX, JAY-Z, Beyoncé, Kanye West, Lady Gaga, Bono Vox, Jim Carrey, Justin Bieber, Dr. Dre, Celine Dion a Angelina Jolie. (Zdroj)

Napsat komentář