Co byste měli vědět o Iluminátech

Posted by

Říká se že Ilumináti jsou jsou mezi nejmocnějšími politiky, bankéři a podnikateli na celém světě. Své stopy prý zanechali prakticky ve všech významných událostech, které se staly ve světových dějinách za posledních 200 let počínaje Francouzskou revolucí až po tragédii v Sandy Hook. Ale co vlastně víme o Iluminátech?

Adam Weishaupt a osvícení

Adam_Weishaupt-Illuminati

Ilumináti jsou často vnímáni jako cosi z říše konspiračních teorií, ale málokdo ví, že řád Iluminátů je skutečnou historickou organizací. Řád Iluminátů založil Adam Weishaupt 1. května 1776 v Ingolstadtu v Horním Bavorsku. Ilumináti se společně snažili obhajovat ideály osvícení a bojovat proti pověrám. Byli opozicí vůči bavorské monarchii a jak se domnívali, nepřípustnému vlivu katolické církve ve filozofii a přírodních vědách. (Zdroj)

Svobodní zednáři

Freimaurer_Initiation

Své rituály a sliby tajemství převzali Ilumináti od Svobodných zednářů, vždyť mnoho jejich členů bylo současně také vysoce postavenými zednáři. V době svého vrcholu měli Ilumináti okolo 2000 členů ve všech královstvích budoucího Německa. Proklamovaným cílem hnutí bylo “dosáhnout co nejvyššího stupně morálky a ctnosti, a položit základy pro reformaci světa sdružením dobrých mužů proti pokroku morálního zla.” Weishaupt a jeho přátelé také obhajovali zrušení předsudků ve vzdělávání žen, které jak se domnívali, by měly být považovány za intelektuálně rovné s muži. (Zdroj)

Karel Teodor

Kurfürst_Karl_Theodor_(Bayern)

V roce 1777 zakázal Karel Teodor, nový vládce Bavorska, všechny tajné společnosti včetně Iluminátů. Iluminátům se dařilo dalších osm let obcházet zákon, až se nakonec celá organizace zhroutila pod tlakem vládních vyhlášek. Weishaupt byl vykázán z Bavorska a členové skupiny šli každý svou cestou. (Zdroj)

Počátky konspirace

proofs-of-a-conspiracy

Dvě knihy napsané koncem osmnáctého století jako první přinesly myšlenku, že Ilumináti byli součástí velkého spiknutí proti náboženským a státním institucím v Evropě. Byly to Paměti popisující historii jakobinismu od Augustina Barruela a Důkazy o spiknutí od Johna Robisona. Tito dva autoři zobrazili Ilumináty jako zlověstné síly s cílem zničit katolickou církev a přirozený řád společnosti. Jádrem těchto knih bylo tvrzení, že řádu Iluminátů se podařilo nejen přežít, ale byli nyní dokonce mnohem silnější než kdokoliv tušil. A také, že Ilumináti spustili francouzskou revoluci, aby svrhli francouzskou monarchii a zavedli osvícenské ideály utlačovaného lidu. (Zdroj)

Revoluce v roce 1848

800px-Barrikadenkampf_Alexanderplatz_1848

Barruelovy a Robisonovy knihy se staly velmi populárními mezi vyššími společenskými vrstvami a katolickými věřícími jak v Evropě tak v USA, inspirovaly mnoho různých napodobitelů těchto bestsellerů a začaly vznikat konspirační teorie. Strach ze snah Iluminátů o svrhnutí evropských monarchií byl v 19. století velmi rozšířený. V roce 1848, kdy Evropou otřásaly sociální nepokoje, byly dělnické bouře po celé Evropě brutálně potírány, částečně kvůli obavám z Iluminátů a souvisejících konspiračních teorií. (Zdroj)

Společnost Johna Birche

john-birch-society

Ve 20. století se Iluminátské konspirační teorie dále šířily a často se prolínaly s antikomunistickou a antisemitskou rétorikou. Tyto teorie vedly k údajnému tzv. “židobolševickému spiknutí” s cílem svrhnout západní svět a jeho společenské zřízení. Po druhé světové válce pravicoví populisté jako např. Společnost Johna Birche, stejně jako evangelické křesťanské skupiny, pokračovaly v přikládání do ohně konspiračních teorií, že všemocní Ilumináti kontrolují každý aspekt světové politiky, bankovnictví i zábavy. (Zdroj)

Barack Obama, papež František, NASA…

NASA-Luna-Illuminati

Podporovatelé těchto teorií věří, že současná skupina Iluminátů řídí vládu USA, britskou monarchii, Organizaci spojených národů, NASA, všechny významné mezinárodní bankovní instituce, finanční sektor, hudbu i film. Teorie spiknutí zahrnující Ilumináty má mnoho různých až divokých podob, od nucené konverze k homosexualitě až k teorii, že papež je vysoce postavený satanista. Mezi Ilumináty je zařazováno mnoho politiků, včetně Baracka Obamy, Davida Camerona, královny Alžběty II., George W. Bushe, Billa Gatese, Angely Merkelové, umělců jako je DMX, JAY-Z, Beyoncé, Kanye West, Lady Gaga, Bono Vox, Jim Carrey, Justin Bieber, Dr. Dre, Celine Dion a Angelina Jolie. (Zdroj)

12

3 komentáře

 1. GREAT BROTHERHOOD OF ILLUMINATI says:

  Greetings from the great order of the illuminate to the united state and all over the world, this is an open opportunity to join the brotherhood of the Illuminate where you can recover your
  lost dreams, and also where you can see the light of wealth and happiness without any blood sacrifice. And we also pay the sum of 550,000 USD to welcome all new members as they join the fraternity and also to a house of their choice and location with investments, along with this opportunity in life for them to be famous.

  BENEFITS GIVEN TO NEW MEMBERS WHO JOIN ILLUMINATE.
  1. A cash reward of USD $ 550,000 USD.
  2. A new Sleek Dream CAR valued at USD $ 150,000 USD
  3. A dream house bought in the country of your choice.
  A month of appointment with the 5 best in the world.
  The leaders and the 5 most important celebrities in the world. If you are interested, please contact the previous email address = greatilluminate99@gmail.com

  NOTE; this Illuminati brotherhood to which you can join from anywhere in the world India, Turkey, Africa, the United States, Malaysia,
  Dubai, Kuwait, United Kingdom, Austria, Germany, Europe. Asia, Australia, etc.,

  Greetings TEMPLE ILLUMINATE UNITED STATES

 2. Norman Ash says:

  VAŠE NEJLEPŠÍ PŘÍLEŽITOST VE VELKÉM SVĚTĚ SVĚTELNÉHO POMĚRU PENÍZE A POWER.
  POZNÁMKA: ŽÁDNÝ SACRIFICE NEPOSKYTUJE
  Můžete kontaktovat agendu chrámu prostřednictvím služby Whatsapp: (1267-725-1932)

  Jste obchodní muž nebo žena, politický, hudebník, student, chcete být bohatí, slavní, silní v životě, připojte se k iluminativnímu bratrskému kolu a získejte okamžitý bohatý součet. 1 milion dolarů za týden a volný domov. kde se rozhodnete žít v tomto světě a získáte také 350 000 U. S.
  dolary měsíčně jako plat …

  Výhody pro nové členy, kteří se stali členem Illuminati.
  1. dům v libovolné zemi podle vašeho výběru
  2. Nový senový vůz v hodnotě USD 50 000 dolarů

  Musíte být starší 18 let, než se můžete obrátit na naše partnery E-mail: bigbrotherhoodilluminati@gmail.com
  Pro odpověď nebo text odpovědi qiuck (1254-206-2233)

 3. Norman Ash says:

  IHRE BESTE GELEGENHEIT FÜR DEN GROßEN ILLUMINATI-TEMPEL VON GELD UND KRAFT.
  HINWEIS: KEIN MENSCHLICHER SACRIFICE IST BETEILIGT
  Sie können den Tempelagenten über Whatsapp erreichen: (1267-725-1932)

  Bist du ein Geschäftsmann oder eine Frau, politisch, Musiker, Student, willst du reich, berühmt, kraftvoll sein, heute dem Illuminati-Bruderschaftskult beitreten und sofort eine reichhaltige Summe davon erhalten. 1 Million Dollar in einer Woche und ein freies Zuhause. wo auch immer Sie sich entscheiden, in dieser Welt zu leben und 350.000 US-Dollar zu erhalten
  Dollar monatlich als Gehalt…

  Vorteile für neue Mitglieder, die Illuminati-Mitglied werden.
  1. Ein Haus in einem Land Ihrer Wahl
  2. Ein neues Traumauto im Wert von 50.000 US-Dollar

  Sie müssen mindestens 18 Jahre alt sein, bevor Sie Kontakt zu unseren Partnern aufnehmen können. E-Mail: bigbrotherhoodilluminati@gmail.com
  Für Qiuck-Antwortanruf oder Text (1254-206-2233)

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: