Tajné vojenské základny v USA, část 1.

Posted by

Tajné vojenské základny a armádní zařízení jsou často předmětem konspiračních teorií a zároveň nejčastějšími místy hlášení pozorování UFO. Je mezi těmito základnami a mimozemšťany skutečně nějaká souvislost?

HAARP – Hra na Boha

Přežívající pozůstatek Reaganova projektu “Hvězdné války”, High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP), v Gakoně na Aljašce je jedním z nejkontroverznějších a záhadných vojenských projektů v novodobé historii . Oficiálním cílem tohoto projektu bylo vystřelovat vysokofrekvenční paprsky přes ionosféru pro účely vědeckého výzkumu, ale mnoho konspiračních teorií, stejně jako některé důkazy naznačují, že se pod oficiálním pláštěm projektu možná skrývá i jiný, neznámý vojenský výzkum.

Některé teorie říkají, že se HAARP používá k testování elektromagnetického ovládání mysli nebo ke geoinženýrství a ovládání počasí. Další teorie tvrdí, že se v Gakoně pracuje na vývoji holografické technologie, která pomocí paprsku vykresluje na obloze holografické objekty, například UFO. Zvláštní hučení a detonace které jsou v okolí místními obyvateli zaznamenávány, jsou rovněž připisovány projektu HAARP. Vše, co lze říci s jistotou o projektu HAARP je pouze to, že se tam provádí nějaký velmi podivný “výzkum” v souvislosti s vojenskými systémy, přestože to mluvčí projektu HAARP popírají.

Nedávno se začaly objevovat zprávy, že byl projekt HAARP ukončen. Někteří zasvěcení však tvrdí, že zařízení HAARP tak jak ho známe, zakrývalo pouze skutečné utajované zařízení, které se nachází v Poker Flats, severně od Fairbanks na Aljašce.

Zařízení na testování chemických a biologických zbraní v Dugway Proving Grounds

V Dugway Proving Grounds v Tooele ve státě Utah je testovací zařízení vojenské techniky. Vše co se provádí ve slavné AREA 51 údajně pokračuje zde. Z hlášení svědků a pozorovatelů za uplynulých 60 let vyplývá, že je toto zařízení domovem zbraňových systémů nové generace, tajných letadel, laserových systémů, chemických a biologických zbraní a mnoho dalšího.

Snad nejvýraznějším objektem této základny je chemické testovací zařízení Reginald Kendall, kde jsou testována protichemická vojenská detekční zařízení a bojové a ochranné oděvy.

Cheyenne Mountain Complex, NORAD

Cheyenne Mountain Complex je základna vyhloubená v horách v Colorado Springs, a sleduje se zde veškerý pohyb v okolním vesmíru a vzdušném prostoru Severní Ameriky. Tento systém je známý pod zkratkou NORAD.

Celý komplex je projektován tak, aby v něm v případě jaderné války mohla 800-členná posádka přežít 30 dnů zcela odříznuta od okolního světa. Kromě pancéřových dveří a jiných zabezpečení je tento komplex chráněn vrstvou 500 metrů žuly.

Raven Rock, Site R – útočiště pro případ 3. světové války

Velící centrum Raven Rock nebo také “Site R”, je místo, ve kterém by se v případě třetí světové války nebo jaderného konfliktu soustředilo velení amerických vojenských sil. Stejně jako v Cheyenne je celý objekt navržen tak, aby byla posádka soběstačná pod dobu 30 dnů od zahájení jaderného útoku.

Objevují se zprávy, že Raven Rock spojuje 10 km dlouhý tunel s Camp David, letním sídle prezidenta Spojených Států. V okolí Raven Rock jsou blokovány mobilní telefony a veškerá zařízení využívající GPS.

AREA 51

Area 51 je tak trochu klišé a zároveň je i nejzáhadnějším vojenským objektem, a to již od doby incidentu v Roswellu v roce 1947. To vyvolává otázku: jak může být tak málo známo o něčem, o čem se tak často mluví? Pokud byla vláda USA schopna před 60 lety tajně sestrojit atomové bomby v podzemním městě (projekt Manhattan), na čem mohou pracovat dnes?

Je skoro jisté, že je americká vláda zapojena do některých tajných experimentů na vysoké technologické úrovni. Konspirační teorie hovoří o experimentech s mimozemskými technologiemi, o reverzním inženýrství mimozemských kosmických lodí získaných v Roswellu, projektech křížení lidí s mimozemskou DNA, kvantové teleportaci, pokročilé umělé inteligenci, o high-tech pohonných systémech a také o cestování v čase.

Nejnovější teorie říkají, že to co bylo převezeno do Area 51 z Roswellu, byl ve skutečnosti nějaký zřícený neúspěšný sovětský experiment .

Údajné interview s šedým mimozemšťanem v Area 51:

Tajné vojenské základny USA, část 2.

Napsat komentář