Tajné vojenské základny v USA, část 2.

Posted by

6. Fort Detrick a testy biologických zbraní

Fredrick v Marylandu byl vybrán jako sídlo prvního amerického programu zabývajícího se vývojem a zkouškami biologických zbraní. Vybudování základny nařídil prezident Roosevelt v roce 1942, krátce po útoku na Pearl Harbor. Fort Detrick se stal místem pokusů a zkoušek biologických toxinů, různých nakažlivých infekcí a bakteriologických onemocnění.

V 50. a 60. letech provedli vědci z Fort Detrick spolu s americkým námořnictvem šest experimentálních bojových útoků ve San Franciscu, aby otestovali zranitelnost běžné populace bakteriemi. Loď která se osm dní pohybovala podél pobřeží zátoky vypouštěla mraky dvou různých, údajně nepatogenních bakterií, které byly považovány za “realistickou simulaci bakterií, které by mohly být použity při útoku.” Ze šesti provedených zkoušek, čtyři obsahovaly Bacillus globigii, a dvě obsahovaly Serratia marcescens.

Údajně byly tyto pokusy zastaveny. Doufejme.

7. Hangár 18 – Letecká základna Wright Patterson

Místo kde vznikal slavný projekt Blue Book, letecká základna Wright Patterson v Dayton v Ohiu, je častým předmětem různých konspiračních teorií. Co víme jistě je, že zde probíhá výzkum leteckých technologií. Zdá se že by bylo velmi obtížné před 25 000 zaměstnanci a jejich rodinami které na základně žijí, utajit přítomnost létajících talířů a jiných mimozemských strojů.

Přesto mnoho lidí věří, že po havárii UFO v Roswellu v roce 1947 byly části stroje a těla mimozemšťanů převezena právě na základnu Wright Patterson, do její části zvané Hangár 18. Těla mimozemšťanů byla prý později uložena v tzv. „Modrém pokoji“.

Alternativní a možná realističtější vysvětlení je, že CIA a letectvo využilo fenomén létajících talířů a projekt Blue Book jako dezinformační kampaň k zakrytí vývoje a zkoušek špionážních letadel U2 a SR-71 (a možná i technologie Stealth), které byly vyvíjeny v přísném utajení.

8. Mount Weather – Útočiště vlády USA

Mount Weather je další přísně tajnou základnou, která je skryta a vybudována v horském masivu. Nachází se v Berryville ve Virginii a byla největším tajemstvím od doby projektu Manhattan. Jako mnoho jiných vojenských základen, je určena k poskytnutí útočiště armádním elitám v případě vážného napadení a velkých přírodních katastrof. Je to dokonalý protiatomový kryt. Během útoků 11. září 2001 bylo mnoho vysokých vládních činitelů včetně viceprezidenta Cheneyho převezeno právě na tuto základnu.

Kromě mnoha obytných a rekreačních prostor, disponuje Mount Weather i krematoriem a vlastním rádiovým a televizním studiem.

Říká se že tato základna je určena pro ochranu tzv. paralelní vlády v případě, že by byli členové původní vlády zabiti či paralyzováni a nemohli by plnit své povinnosti.

9. Plant 42 – Dodavatel letadel pro AREA 51

Je pravděpodobné, že každé letadlo vyvíjené v USA za posledních 40 let pod přísným utajením bylo postaveno necelých 100 kilometrů od centra Los Angeles na letecké základně Plant 42 v Palmdale. Na rozloze téměř 2 400 hektarů se nachází vysoce střežená základna. Civilisté nemají možnost se k základně přiblížit aniž by nebyli obtěžováni ochrankou základny. Vše co létá v AREA 51 bylo prý vyrobeno v Plant 42.

10. Základna Dulce – Další AREA 51?

Základna Dulce je ze všech výše uvedených jediná, která možná neexistuje. Zde přichází na řadu konspirační teorie, podle které je AREA 51 pouze zástěrkou pro místo, kde se skutečně odehrávají přísně tajné pokusy a výzkum mimozemských technologií – základnu Dulce. Základna se údajně nachází na místě objeveného mimozemského zařízení pod  Archuleta Mesa na hranici států Colorado a Nové Mexiko.

Nicméně vláda oficiálně nepotvrdila existenci této základny a nikdo zatím nebyl schopen ji dokázat.

Tajné vojenské základny USA, část 1.

Napsat komentář