Nepěstuje se zde obilí ani dobytek. Ale něco morbidnějšího.

Posted by

Sedm mil severozápadně od San Marca v Texasu se nachází šestnáctiakrový Freemanův ranč. Výjimečný je tím, že se na něm ani nepasou krávy ani nepěstuje kukuřice, ale něco zcela jiného. V okolí ranče jsou rozmístěna rozkládající se lidská těla. Náhodný kolemjdoucí by si myslel, že se ocitl na pozemku nějaké ujeté rodiny známé z mnoha béčkových hororů. Skutečnost je ale jiná a kupodivu má ranč i pozitivní účel.

body-farm-1

Freemanův ranč je součástí Centra forenzní antropologie Texaské univerzity. Je jedním z klíčových výzkumných pracovišť, které se zabývá studiem rozkladu lidského těla.

body-farm-2

Výsledky výzkumu z Freemanova ranče je neocenitelnou pomůckou pro policejní kriminální složky celého světa. Už jen proto, že zřízení podobné “farmy” by bylo v evropských zemích nelegální.

body-farm-3

Mrtvá těla pocházející od dárců jsou zkoumána z hlediska vlivu různých povětrnostních podmínek a druhů zeminy na rozklad těl.

body-farm-4

Nová těla jsou na ranč přivážena několikrát měsíčně. Výzkumníci a studenti musí následně těla umýt a pečlivě popsat ještě před uložením na zem.

body-farm-5

Jsou uložena tak aby byla přirozeně přístupná povětrnostním a přírodním vlivům včetně divoké zvěře. Tato metoda umožňuje zkoumat vliv bakterií a hmyzu na rozkladu tkání. Některá z těl jsou umístěna pod půl metru vysokou klecí.

Pod ní tělo postupně prochází třemi stádii rozkladu.

body-farm-6

Během prvního stádia se tělo nafoukne vlivem bakterií které uvnitř těla produkují plyny. V dalším stádiu tělo praskne a uvolní vnitřní plyny. Po několika týdnech je tělo již v posledním stádiu, kdy už jsou téměř všechny tkáně rozloženy.

body-farm-7

Takto tělo vypadá po několika týdnech mimo klec. Potrhané od supů a dalších mrchožroutů.

body-farm-8

Kvůli své neobvyklé povaze výzkumu je Freemanův ranč zabezpečen hitech elektronickými systémy a neustále sledován. A prý se ještě nikdy nikdo nepokusil na ranč přes zabezpečení dostat. Divné.

Zdroj: Vox

Napsat komentář