Zakrývání pravdy o letu MH17

Posted by

6. LifeNews předkládá „důkaz“ o explozi na palubě letadla

Bomb_timer

29. července 2015 publikoval LifeNews rozhovor se Sergejem Sokolovem, údajným expertem z ruského federálního informačního centra analýzy a bezpečnosti. Sokolov prohlašoval, že MH17 byl zničen výbuchem zevnitř jako součást speciální operace. Jako důkaz předkládal magnetofonovou pásku, kterou prý koupil v roce 2014 od někoho z ukrajinských bezpečnostních složek za 250 000 dolarů. Na pásce je prý záznam rozhovoru mezi pilotem ukrajinské Su-27 a letovým dispečerem. Su-27 pozoruje explozi na palubě MH17 a potvrzuje, že Boeing byl zničen zevnitř. LifeNews nás ujišťuje, že páska je autentická, jak bylo stanoveno týmem nejmenovaného experta. Jak byl tento komplot proveden? Jaký byl jeho účel? Proč ukrajinské bezpečnostní služby prodávají usvědčující pásky náhodným ruským expertům? Takové otázky nejsou řešeny. Místo toho LifeNews říká, že Západu se nepodařilo předložit jednotnou verzi událostí, což samozřejmě není pravda. Ruská raketa systému BUK vždy byla a stále zůstává nejpravděpodobnější verzí. Článek dále uvádí, že nizozemští odborníci se příliš nezabývali vyšetřováním místa havárie, a že Evropané se více zajímají o založení tribunálu pro MH17 než “nápravě své vlastní chyby.” Je těžké říci které z těchto prohlášení je více urážlivé.

7. Russia Today spekuluje o sestřelení MH17 izraelskou raketou

Vraťme se k verzi s SU-25. V polovině července 2015 RT zveřejnila zprávu z jiného zdroje, nespecifikované “skupiny leteckých expertů” Tato zpráva údajně unikla přes něčí soukromý LiveJournal – blog populární v Rusku. Podle těchto expertů byl MH17 zasažen izraelskou raketou Python vypálenou z ukrajinského Su-25, který byl speciálně upraven pro použití těchto raket, protože jsou tvarem podobné raketám vzduch – vzduch R-60 používaných na Su-25. Na první pohled vypadá zpráva věrohodně. Je plná fotografií, schémat a posetá hromadou čísel, aby udolala běžného čtenáře. Ale při bližším studiu se ukazuje, že pouze rázně zamítá hypotézu BUK a opírá se o již odhalený podvod s Su-25.

8. Komsomolskaja Pravda uveřejňuje zfalšovaný rozhovor CIA

Ruská média ještě nebyla zcela hotová s teorií o bombě na palubě letadla. Několik týdnů po uveřejnění této teorie na LifeNews, zmutovala teorie do spletitého spiknutí CIA. Bylo to prý asi takto: Agenti CIA umístili výbušné zařízení v kokpitu MH17. Jejich záměrem bylo vyhodit do povětří civilní letadlo a vinu svalit na proruské separatisty. Ale bomba byla vlastně jen záložním plánem. Primární plán byl dodat protiletadlový systém BUK ukrajincům, kteří s ním MH17 sestřelí. Když však BUK selhal, byla bomba odpálena pomocí satelitního signálu. Pro podporu tohoto tvrzení uveřejnila Komsomolskaja Pravda záznam rozhovoru dvou agentů CIA, diskuzi o jejich plánech v řadě telefonních hovorů. Nahrávka je celkem absurdní, jeden z “agentů” neví zřejmě kdo je a mění svůj přízvuk od britské k americké angličtině a zpět. Dialog je sám o sobě jakoby strnulý a připomíná spíše herce při čtení scénáře. Přirozeně, komentáře pod videem záznam zesměšňovaly a hodnotily ho na “tři z pěti špionážních hvězd”.

9. Spekulace že MH17 byl vlastně ztracený MH370

Ruský web News2 zveřejnil bizarní konspirační teorii, že nikdy žádné MH17 vlastně neexistovalo. Místo něj prý havaroval na Ukrajině ztracený Boeing MH370, další malajsijský Boeing, který zmizel nad Indickým oceánem 8. března 2014. Podle této teorie byl MH370 unesen a převezen na americkou vojenskou základnu. Později bylo letadlo přemístěno do Nizozemska, kde odstartovalo s piloty, kteří pak vyskočily z letadla s padáky. Autopilot pokračoval v letu sám celou cestu až na Ukrajinu. Tam ho CIA vyhodilo do povětří ve snaze obvinit Rusko a rozpoutat válku. Hlavním důkazem této teorie mají být registrační čísla letadel které jsou téměř totožné. Registrační číslo letu MH370 bylo 9M-MRO, zatímco Boeing MH17 měl imatrikulaci 9M-MMR. Čísla na trupu MH370 byla údajně překreslena, což údajně dokazují fotografie trosek na Ukrajině.

10. MH17 naložená mrtvými těly

Ruské Jaro, pro-separatistický web s trefným sloganem “pouze ověřené informace” uveřejnil rozhovor s tehdejším velitelem separatistických sil, ruským občanem a pravděpodobně důstojníkem GRU (ruská vojenská zpravodajská služba) Igorem Girkinem. V tomto rozhovoru Girkin řekl, že těla na místě havárie nebyla podle některých z jeho zdrojů “čerstvá”. Také poukázal na tvrzení, že některá těla byla jakoby zbavena krve. Přesto jak nechutná jeho tvrzení byla, brzy se začala šířit na mnoho pochybných webů a sloužila jako základ pro konspirační teorii o ztraceném letu MH370. Je zajímavé, že Girkin sám byl jedním z prvních co slavil sestřelení, jak separatisté nejprve věřili, ukrajinského An-26. Girkin oznámil sestřelení An-26 na svém profilu na VKontakte (Ruská verze Facebooku) a prohlásil: “My je varovali – nelétejte na naší obloze!” Jeho příspěvek byl brzy odstraněn, hned poté co se ukázalo že se jedná o MH17. A podobně jako hlasatelka v LifeNews byl postižen náhlou ztrátou paměti.

Nezbývá něž počkat s jakými závěry přijdou nizozemští vyšetřovatelé.

Napsat komentář